Залиште своє питання
УКРАЇНА, м. Черкаси

ВУЛ. СМІЛЯНСЬКА 163

+38 (050) 460-34-34

+38 (067) 474-34-34

Статті

Ініціатор – мала таблетка для великого дерева.

Одним зі шляхів інтенсифікації садівництва в Україні є закладання високоврожайних, скороплідних промислових насаджень. У зв’язку з цим, зростає потреба в ефективному і вчасному захисті рослин від шкідників і хвороб.

Значної шкоди саджанцям (рослинам)  в розсадниках та молодих насадженнях завдають ґрунтові шкідники. Серед них особливо небезпечними видами є личинки хрущів і коваликів. Впродовж вегетації рослини також пошкоджуються сисними і листогризучими видами. При відсутності чи невчасному виконанні захисних заходів проти основних наземних і ґрунтових шкідників у розсадниках і молодих садах спостерігається сповільнення розвитку саджанців (приросту пагонів) чи повна їх загибель.

Запропоновано для захисту рослин в розсадниках використання препарату Ініціатор 200 Т (імідаклоприд  20%; N 5,6%; P 5,4%; K 4,2%; Mg 1,4%) фірми “Bayer Environmental Science ” (Німеччина).

Ініціатор - це комбінація системного інсектициду з добривами подовженого терміну дії у вигляді зручної для використання таблетки.

Таким чином препарат забезпечує як довготривалий захист саджанців плодових, декоративних, лісових культур від шкідників, так і стрімке та інтенсивне їх зростання. Цей препарат випускається у вигляді таблеток (капсул) розмірами 1,50 х 1,52 см, вагою 2,5 г кожна. Діюча речовина поглинається через кореневу систему і вегетативні органи рослин. Належить до малотоксичних препаратів, що є дуже важливим, оскільки при садінні підщепи чи саджанців відбувається безпосередній контакт робочого персоналу з рослиною й інсектицидом. Важливим є те, що він випускається у такій препаративній формі, яка дає змогу до мінімуму звести втрати діючої речовини в умовах ґрунту і продовжити тривалість його дії.

Таблетка Ініціатору кладеться у посадкову яму при садінні саджанців на постійне місце або розміщується в кореневій зоні дерева, які вже вегетують.

Завдяки системній дії, діюча речовина інсектициду розповсюджується по всій рослині після всмоктування її через коріння. Отже охоплюються також шкідники, що живуть приховано.

Повільне розчинення таблетки спричиняє тривале забезпечення поживними речовинами (азотом, фосфором, калієм та магнієм) через корені.

Дослідження з вивчення цього прийому захисту рослин від основних шкідливих видів проводилися в умовах плодового розсадника.

В розсаднику яблуні рослини сорту Ренет Симиренка. Підщепа — ММ-106. Схема садіння — 0,7 х 0,2 м. Кількість облікових рослин у кожному з варіантів становило 25 штук. Кількість повторностей — 4. Варіанти досліду розміщені за схемою рендомізованих блоків. Площа виробничої ділянки — 1 га. Схема досліду включала в себе такі варіанти: контроль (без внесення інсектициду); Ініціатор 200 Т (1 таблетка (капсула) на лунку); Ініціатор 200 Т (2 таблетки (капсули) на лунку); Ініціатор 200 Т (3 таблетки (капсули) на лунку).

Норми витрати препарату були встановлені при проведенні попередніх дрібноділянкових дослідів. Вносили препарат у ґрунт в садивну яму (лунку) при садінні рослин.

Дослідження з визначення ефективності дії препарату проти шкідників проводили за загальноприйнятими методиками.

Для цього проводили визначення чисельності личинок західного травневого хруща, коваликів (дротяників) і гусениць озимої совки в день внесення препарату та через 10-60-90-150 днів після його застосування. На кожній ділянці було викопано по чотири облікових ями розміром 50 х 50 см і глибиною 25 см (0,25 м2), ґрунт з кожної ями перебирали руками та підраховували чисельність ґрунтових шкідників і визначали їх віковий стан.

Обліки чисельності личинок та імаго зеленої яблуневої попелиці і гусениць совки-гамми проводили в день внесення препарату та через 10-20-30-40 днів після його застосування (внесення препарату в ґрунт), під час огляду кожного саджанця (рослини) по варіантах досліду.

Ефективність інсектициду оцінювали за зниженням чисельності ґрунтових і наземних шкідників та зниженням пошкодження (загибелі) рослин на ділянках. За результатами дослідження порівняно із контрольним варіантом рентабельність використання даного препарату становить 77,3%.

Унікальні властивості

  • Надійний захист саджанців плодових, декоративних та лісових культур від пошкоджень сисними, листогризучими, ґрунтовими шкідниками.
  • Забезпечує суттєве прискорення росту саджанців, швидке їх приживлення, укорінення та розвиток.
  • Цільове внесення інсектициду. Забезпечує безпосередній захист певного саджанця, без втрати діючої речовини та негативного впливу на довкілля.
  • Добрива використовуються саджанцями безпосередньо тоді, коли це потребує рослина.
  • Поживні речовини не змиваються дощем як при позакореневому підживленню.
  • Забезпечує довготривалий захист – дослідження показують що інсектицидний захист впродовж 1-2 років, в залежності від виду рослини, швидкості зростання та умов їх вирощування.
  • Завдяки довготривалому захисту знижується інсектицидне навантаження на довкілля.
  • Не потребує спеціального приготування при використанні.
  • Високий рівень безпеки при застосуванні.
  • Унікальний ефект «синергізму» від поєднання інсектициду та комбінації добрив. Поєднання діючої речовини та поживних речовин в препараті підсилює дію одне одного.