Залиште своє питання
УКРАЇНА, м. Черкаси

ВУЛ. СМІЛЯНСЬКА 163

+38 (050) 460-34-34

+38 (067) 474-34-34

Статті

Брексил - мікроелементи як важливий фактор підвищення врожайності.

 «Зелена революція», яка змінила агросектор багатьох країн, зараз активно проходить на Україні. За короткий період суттєво змінився набір сільськогосподарської техніки; підходи до обробки ґрунту; гібриди як посівний матеріал міцно увійшли в ужиток на кукурудзі, соняшнику, сорго, ріпаку, цукровому буряку; з'явилися високопродуктивні сорти зернових культур. Кардинально змінився підхід до системи живлення рослин, основані на знанні виносу сільськогосподарських культур під плановий урожай, зміст елементів живлення в ґрунті та ін. Скорочення сівозміни, з якого зникли багаторічні трави, зниження норм органічних добрив, зменшення хімічної меліорації привели до серйозного дефіциту елементів живлення в ґрунті, особливо мікро - елементів. Як відомо мікроелементи беруть активну участь в роботі ферментного апарату рослин, входять до складу хлорофілу, мають потужний регулятивним впливом, впливають на фізіологічні процеси рослин, в тому числі запилення, забезпечують морозо- і засухостійкість, розвитку кореневої системи та ін. сучасні наукові дані підтверджують, що використання мікроелементів в якості підживлення може значно підвищити продуктивність і якість врожаю, що робить їх використання обогрунтованим.

На сьогоднішній день на українському ринку широко використовуються продукти, які містять мікроелементи на хелатній основі, а так самі нові види добрив на основі амінокислот і гормонів. Однак і найбільш поширені форми підживлення на хелатній основі постійно удосконалюються. Однією з дуже перспективних розробок є мікродобриво на основі LCA (лігносульфонати) і LCPA (лігнополікарбоксілова кислота) під назвою Брексил від італійської компанії Валагро. Унікальність цього продукту заснована на його властивості, які виділяють Брексил із загального ряду мікроелементних добрив для позакореневого підживлення.

Основою комлексообразователя препарату є натуральна речовина лігнін, що забезпечує Брексілу низьку фітотоксичність. Відсутність фітотоксичності особливо важливо, якщо потрібно забезпечити рослину мікроелементами в значних кількостях або якщо рослини ослаблені стресом. Низька фітотоксичність Брексил дає можливість використовувати їх при малооб'ємному оприсківанні нормами рідини на 1 га - 20-50 л. Ще однією важливою перевагою Брексілов є їх висока водо і жиро розчинність (амфіфільність). А значить, що при підготовці Брексилів до внесення, не буде ніяких проблем з розчинністю у воді. Не менш важливо, що амфіфільність забезпечує щадне відношення до листового воскового нальоту, які відіграють важливу роль захисного бар'єру проти хвороб, шкідників, зовнішніх чинників (сонце, вітер, опади, температура). При використанні традиційних форм підживлення, особливо що відносяться до фертигації, а також препаратів до складу яких входить лимонна та інші кислоти, змивання восків неминуче. Нововведенням формули Брексил є включення до його складу тритерпенових глікозидів (рослинний компонент). Ця група глікозидів дає можливість мікроелементам швидко засвоюватися в тканинах рослини, що дозволяє без затримки усувати симптоми дефіциту елементів живлення, що не змиватися опадами. Брексил забезпечує дуже високу ступінь засвоєння, роблячи його високоефективним листковим добривом.

Корисною властивістю Брексилів є їх низький поверхневий натяг у водних розчинах. Завдяки цьому Брексил забезпечує робочий розчин властивостями прилипачів і високу змочуваність поверхні рослин.

Брексили, створено на основі рослинних кислот, мають низький рН = 3,3, що дає їм перевагу в бакових сумішах з багатьма пестицидами, так як для більшості ЗЗР лужне середовище несприятливе для ефективної роботи (особливо актуально для жорсткої води, де рН становить від 7,5 і вище). Брексил має високу стійкість до лужного гідролізу і застосується в бакових сумішах з водою в широкому діапазоні рН від 3 до 12.

 

Таблица, приведена нижче демонструє високий разновид продуктів на основі LCA і LCPA комплексів. тТт присутні як монопродукти, з яких особливою популярністю користується Брексил Zn, Брексил Fe, Брексил Са, а також комплекси Брексил Мікс і Брексил Комбі.

 Склад

Брексил Микс

Брексил Мульти

Брексил Комби

Брексил Цинк

Брексил Железо

Брексил Кальций

Брексил Марганец

Магній (Mg)

6

8,5

-

-

-

-

-

Бор (B)

1,2

0,5

0,9

-

-

0,5

-

Залізо (Fe)

0,6

4,0

6,8

-

10,0

-

-

Марганец (Mn)

0,7

4

2,6

-

-

-

10

Цинк (Zn)

5

1,5

1,1

10

-

-

-

Мідь (Cu)

0,8

-

0,6

-

-

-

-

Молібден(Mo)

1,0

-

0,2

-

-

-

-

Кальцій (Са)

-

-

-

-

 

15

-

За час широких виробничих випробувань Брексил продемонстрував високу ефективність і надійність в якості листкового підживлення рослин.

Брексили з окремими елементами (Zn, Fe, Mn, Ca) добре поєднуються зі системами сучасної ґрунтової і листкової діагностики, дозволяючи включати продукти в будь-які схеми і технології вирощування без обмежень.

Так Брексил Цинк вже кілька років активно пропонується в схемах з вирощування кукурудзи разом з ЗЗР в фазу 3-5 листка. При цьому його внесення забезпечує поповнення дефіциту цинку, до якого кукурудза дуже чутлива, сприяє підвищенню стресостійкості, активному росту, підвищенню продуктивності.

Одним з найбільш затребуваних продуктів лінії Брексил є Брексил Мікс. До його склад входять мікроелементи, кількість яких в 1 кг продукту в 100 і більше разів вище ніж в фертигаторах, часто застосовуються для підживлення по листку.

Одна тільки наявність 1% молібдену робить його затребуваним на багатьох польових і овочевих культурах. З огляду на величезну роль молібдену в засвоєнні азоту (входить до складу нітратредуктази), без нього значно знижується ефективність азотних підживлень, тобто коефіцієнт їх засвоєння. Не менш важливі для рослини магній (входить до складу хлорофілу), залізо (забезпечує роботу багатьох ферментів), цинк, мідь, бор.

Брексил Мікс незамінний на групі зернових культур (пшениця, ячмінь, жито, овес), на кукурудзі і сорго, на всіх зернобобових культурах (особливо на горосі і сої) і ін. культурах.

Практичне застосування показало високу прибавку врожаю від застосування Брексил Мікс на озимій пшениці (5-15 ц / га), підвищення якості. Для внесення рекомендується фази кінець кущіння - початок виходу в трубку (формування колоса), колосіння. Останнє внесення особливо важливо, коли передбачається що цвітіння колоса буде проходити в особливо несприятливих умовах, забезпечує високу фертильність пилку і завязувальність.

Цікаві результати по використанню Брексил Мікс були отримані на горосі. Внесений в період бутонізації разом з інсектицидом проти горохової зернівки і брухусом, він підвищував урожайність на 2-5 ц / га і вага 1000 шт. насіння, що робило горох значно більшими.

Необхідно відзначити, що бобові чуйні на внесення молібдену необхідного для розвитку бульбочкових бактерій, а Брексил містить 1% цього елемента.

Дуже добре зарекомендував себе Брексил кальцій на овочевих і сад. В комбінацію цього продукту спеціально включений бор, яких грає важливу роль в засвоєнні і роботі кальцію в рослині (бор - синергист кальцію). Крім того, цей вид Брексил містить кальцій в повністю доступною формі (LPCA), а не у вигляді солей, що пропонує більшість інших виробників, приховуючи правду про реальну якість продукту.

Брексил добре підходить для обприскування нормами 5-50 л виливу води на гектар, що робить його незамінним в бакових сумішах з багатьма пестицидами при авіаобробці. Основна норма, з якою пріменяється  Брексил на польових культурах при традиційному виливі води 150-300 л / га становить 0,3-1,0 кг на 1 га, однак в окремих випадках (сади, овочі) його вносять і зі значно більшими нормами 1-2 кг / га. При ультра малооб'ємних обприскуваннях норма Брексилів зазвичай становить 0,1-0,2 кг / га.

Ці та багато інших переваг Брексилів заслуговують увагу сільхозвиробнивік до цієї лінії продуктів для позакореневих листкових підживлень.