Залиште своє питання




УКРАЇНА, м. Черкаси

ВУЛ. СМІЛЯНСЬКА 163

+38 (050) 460-34-34

+38 (067) 474-34-34

Статті

Помічник в саду

Шкідники завдають нищівної шкоди деревам всіх видів: плодовим, лісним, декоративним. В результаті  чого  порушуються фізіологічні процеси в організмі, в рази погіршується стійкість рослин до стресових умов вирощування, різкі коливання температури, посухи, урагани, настає передчасна  загибель  рослинних організмів.

Працівниками «Bayer» розроблений новий препарат для саджанців – Ініціатор. Унікальний препарат, що не має аналогів в своєму роді. Ініціатор – це ідеальна комбінація системного інсектициду з основними макроелементами подовженої дії у вигляді таблеток.

Діюча речовина препарату  - імідаклоприд, 20%.

  • Імідаклоприд – неонікотиноїд, що використовується в сільському господарстві і в практиці медичної, санітарної та побутової дезинсекції для боротьби із синантропними комахами.

Ініціатор діє на листогризучих, сисних та грунтових шкідників:

Шкідники

Завдяки вмісту мікроелементів препарат підвищує загальний імунітет рослини, зменшуючи вплив стресів на рослину. Сприяє збільшенню вегетативної маси рослин та приживаності саджанців.

 Азот (N 5,6%) – будівельний матеріал рослини, він забезпечує збільшення біомаси рослини, в результаті чого впливає на врожайність. Бере участь у побудові білків. Входить до складу вітамінів, молекули хлорофілу,  алкалоїдів. При недостачі азоту буде гальмуватися апікальний ріст рослини, сповільнюється ріст вегетативних органів. Старі листки набувають зелено-жовтого або червоного кольору.

Фосфор (P 5,4%) – бере участь у фотосинтезі, передачі енергії та диханні, побудові клітинних мембран. При дефіциті фосфору – призупиняється ріст культур, листя та молоді стебла забарвлюються від темно-зеленого до зелено-синього кольору.

Калій (K 4,2%) – підвищує стійкість рослин до стресових умов росту: посухи, комах-шкідників, різких коливань температури та хвороб, дозволяє продуктивніше використовувати воду,  бере участь у перенесенні поживних речовин через мембрану клітин в репродуктивні органи рослин та розвиток кореневої системи. При дефіциті калію погіршується тургор клітин, листя скручується та в’яне. На краях листків виникають світло-зелені плями, що переходять до коричневого кольору при більшій недостачі елементу.

Магній (Mg 1,4%) – бере участь у фотосинтезі, диханні та гліколізі. Магній активізує більше ніж 300 ферментів. Він виступає синергістом фосфору та бере участь у його перенесенні та засвоєнні. При недостачі магнію відбувається міжжилковий хлороз старих листків, які стають ламкими, висихають та передчасно опадають. Такі листки не здатні до фотосинтезу. Ознаки голодування спочатку помітні біля середини листка або основи пагона, а потім розповсюджуються до верхівки. Листя між жилками набуває червоно-пурпурного кольору.

Спосіб використання:

Препарат «Ініціатор» використовують при посадці саджанців на постійне місце вирощування або по вегетації рослин:

 -         При висадці саджанців вносять в яму 1 таблетку.

внесення ініціатору

-          В період вегетації вносять 1-2 таблетки в залежності від розміру рослини та проблеми, що виникла, у вологу землю в кореневу зону за допомогою палиці. 

внесення ініціатору

В кінці добре полити ґрунт водою навколо рослини.

Інсектицид через системну дію поширюється по всій рослині через корінь. Препарат забезпечує захист від ґрунтових, листогризучих, сисних комах. Забезпечує тривалий захист рослини через повільне розчинення таблетки в ґрунті.

Діамоній фосфат-ініціатор

Ріст саджанців з використанням однієї таблетки «Ініціатор» в порівнянні із застосуванням добрива діамоній фосфату в післясходовий період: 

Ефект від використання Ініціатор на лісовій культурі  – ялівець

Ініціатор

Досвід використання препарату Ініціатор:

1)      В Україні, с. Червона Слобода, Черкаська обл. 

експеримент україна

Препарат вносився 2 роки по вегетації  ялівця. Перший рік було додано 2 таблетки, другий рік – 1.

Як результат заселеності шкідниками немає (перед використанням починала селитися тля на деревах). Дерево було забезпечене поживними речовинами тому зелена маса рослини в 3 рази більше ніж на контролі.

 2)      Досвід використання Ініціатор в Австралії на лісових культурах

експеримент австралія

Через 3 місяці біомаса саджанців стала втричі більшою, ніж на контролі (без внесення Ініціатору). 

При вивченні 5-річних насаджень – приживлюваність саджанців лісових культур склала 93%, а на плантаціях без внесення – лише 32%.

 Місця використання Ініціатору:

Парки, алеї, розсадники плодових та декоративних дерев, кімнатні рослини, ліса.

Переваги препарату:

- Надійний захист рослин від широкого спектра комах

- Забезпечує суттєве прискорення росту саджанців, швидке їх приживлення та розвиток. Ініціатор використовується для садів та клумб, наприклад для роз.

- Швидке та довготривале (до 18 місяців) живлення рослин основним комплексом макроелементів. Таблетка має повільно розчинну в ґрунті формуляцію. Тому не відбувається винесення  з ґрунту елементів живлення рослин. Вони постійно знаходяться у доступній формі.

Наприклад азот. Його втрати при внесенні звичайного добрива складають до 45% в залежності від активності споживання цього елемента рослиною, а на це впливають як погодні умови, так і наявність інших макроелементів, калій, магній та фосфор сприяють його засвоєнню, наявність у ґрунті достатньої кількості біоти (клубенькові, азотобактерії, ціанобактерії, перетворенню нітритів у нітрати, доступну для рослин форму, сприяють нітрифікуючі бактерії). 

Круговорот азоту

 Сприяють перетворенню нітратів у атмосферний азот денітрифікуючі бактерії. Так втрачається 15-30% азоту. Більше 10% азоту просто вимиваються ґрунтовими водами від кореня рослини.

- Точна дія. Забезпепує безпосередній захист певного саджанця, без втрат діючих речовин та негативного впливу на довкілля, коли цього потребує рослина.

Зручна та готова до використання препаративна форма у вигляді таблеток, що повільно розчиняються в ґрунті. Фасовка препарату 10 і 1200 шт. Невелика таблетка, але співставна до 200 г повноцінного добрива.

розмір таблетки

- Унікальний ефект «синергізму» від поєднання інсектициду та основних макроелементів.

- Високий рівень безпечності при використанні.