Залиште своє питання
УКРАЇНА, м. Черкаси

ВУЛ. СМІЛЯНСЬКА 163

+38 (050) 460-34-34

+38 (067) 474-34-34

Статті

Застосування амінокислотного стимулятора Мегафол на польових культурах.

За роки, що минули людство зробило досить багато, щоб знизити можливі природні ризики від несприятливих умов вирощування. Однак перепади високих і низьких температур, посуха, перезволоження, високий або низький рН ґрунту, негативну дію засобів захисту рослин, механічний вплив с/г техніки відносяться до факторів стресу рослин і можуть значно гальмувати ріст і розвиток рослин, знижувати продуктивність і якість .

Уважний підхід до вивчення причин зниження врожайності від несприятливих умов вирощування дозволяє знаходити незвичайні шляхи вирішення та подолання їх негативного впливу. Виявилося, що одним з основних проявів стресу є порушення роботи генів, що відповідають за біосинтез білків, які входять до складу багатьох ферментів. Особливо від цього страждає фотосинтез. Як відомо, що тільки завдяки фотохімічним реакціям енергія сонячного світла зв'язується хлоропластами рослин і забезпечується біосинтез вуглеводів (що в кінцевому рахунку і формує урожай). Ця складна фотохімічна реакція забезпечується цілим комплексом ферментних систем серед яких провідна роль рібулозодіфосфаткарбоксилаза (РБК). Від активності цього ферменту багато в чому залежить проходження фотосинтезу. Однак при недостатньому забезпеченні поживними речовинами, особливо азотом, синтез РБК суттєво порушується. Це особливо помітно при нестачі вологи в ґрунті, посухи, заморозки. При стресових умовах рослини переходять в економний режим, сповільнюється дихання. Устячка при цьому закриваються. В такому стані рослинний організм може перебувати від кількох днів до кількох тижнів. Якщо стрес відбувається в критичні фази розвитку рослини (в період закладки елементів врожайності), то під його впливом може значно знижувати рівень врожайності на 30-40%.

Проблемою теплових стресів давно займаються в багатьох Європейських країнах. Одним з кращих рішень в цій галузі є використання препаратів на основі амінокислот і інших біологічно активних речовин. Безумовним лідером в цьому напрямку є італійська компанія Валагро. Її продукти на основі амінокислот відомі у всьому світі завдяки високій якості і унікальному складу на основі біологічно активних речовин з рослинної сировини, в т.ч. з морських водоростей Аскофілум нодозум. Найбільш відомим препаратом з цієї групи є Мегафол. Маючи в складі 28% L-амінокислот і інших речовин, препарат швидко виводить рослину зі стресу. Його застосування засноване на властивості амінокислот швидко відновлювати синтез ферментів, в т.ч. РБК, тим самим забезпечуючи активність фотосинтезу і накопичення врожаю. Замість тривалого синтезу амінокислот з макро і мікроелементів, до того ж супроводжується витратами енергії, рослини отримують їх з Мегафол в готовому вигляді і відразу включають до складу білків і ферментів.

Амінокислоти в Мегафол регулюють не тільки процеси фотосинтезу. Їх вплив має вплив на стан клітин рослини. Накопичуючись в них, амінокислоти підвищують в'язкість протоплазми, утримуючи вологу від непродуктивного випаровування, що особливо важливо для подолання посухи і заморозків. Компанія Валагро за допомогою генного аналізу на модельних рослинах встановила, що при внесенні Мегафол важливі гени, що відповідають за життєдіяльність, при заморозках і посуха не блокуються. Тому сади, озимі та ярі польові культури, оброблені Мегафол, набагато легше переносять весняні заморозки або літню посуху.

Вплив амінокислот сказується також на процеси запилення. У період цвітіння температура повітря може значно перевищувати допустимі 30°С, тим самим погіршуючи процеси запилення, проростання пилкової трубки. Цю властивість Мегафолу давно застосовують на овочах, садах і на польових культурах. Під дією амінокислот, що знаходяться в Мегафол, пилок залишається більш життєздатним, значно краще проростає, збільшуючи кількість зав'язей.

Амінокислоти стимулюють харчування рослин. Під їх дією зростає осмотичний тиск клітинного соку, посилюється приплив поживних речовин із ґрунтового розчину. Тим самим підвищується ефективність використання ґрунтової родючості і підживлення рослин.

Амінокислоти, володіючи низькою молекулярною масою, прекрасно справляються з функцією транспортного агента, покращуючи проникнення ЗЗР та позакореневе підживлення через кутикулу листка, а значить підсилюють їх ефективність. Особливо це важливо при перепадах

температур, коли проникнення особливо сповільнюється. Дослідження підтверджують, що спільно з амінокислотами гербіциди працюють більш ефективно.

Не менш важливо, що Мегафол сам по собі є ефективним добривом для всіх рослин, так як амінокислоти служать будівельним матеріалом для нових клітин і тканин. Амінокислоти легко засвоюються і як легкодоступне джерело енергії дають рослинам силу в подоланні стресів і хвороб.

Мегафол може застосовується в якості листкового підживлення індивідуально або в суміші з іншими продуктами. Норма його застосування 0,5-2,0 л / га.

Багаторічний досвід застосування Мегафол в багатьох господарствах України показав його високу ефективність на озимій і ярій пшениці, ячмені, ріпаку, цукрового буряку, сої, забезпечуючи прибавку 15-20% і більш високу якість.

Найбільш оптимальною схемою є застосування Мегафол з іншим листковим підживленням, особливо Плантафолом, Брексілом, Бороплюс.

 На озиму та яру пшеницю і ячмень:

Мегафол -0,5-1,0 л / га + Плантафол 20.20.20 -1,0-2,0 кг / га (початок виходу в трубку)

На кукурудзу:

Мегафол -0,5-1,0 л / га + Плантафол 20.20.20 -1,0-2,0 кг / га (5-8 лист)

На озимий та ярий ріпак:

Мегафол -0,5-1,0 л / га + Плантафол 20.20.20 -1,0-2,0 кг / га (початок стеблування)

На сою:

Мегафол -0,5-1,0 л / га + Плантафол 10.54.10 -1,0-2,0 кг / га (1-3 трійчастий лист)

На цукровий буряк:

Мегафол -0,5-1,0 л / га + Плантафол 20.20.20 -1,0-2,0 кг / га + Бороплюс - 0,5 л/га (4-8 лист)

На соняшник:

Мегафол -1,0 л / га + Брексил Мікс -1,0 кг / га + Бороплюс -1,0 л / га (під час цвітіння)