Залиште своє питання
УКРАЇНА, м. Черкаси

ВУЛ. СМІЛЯНСЬКА 163

+38 (050) 460-34-34

+38 (067) 474-34-34

Статті

Комплексні мінеральні добрива Плантафол

Якими критеріями повинен керуватися покупець листових добрив при виборі?

Хочемо звернути увагу на те, що в більшості випадків, під виглядом добрив для листового підживлення покупцеві пропонується зовсім інше. Ринок водорозчинних добрив поділений на дві групи, до однієї з яких відносяться фертигатори - продукти для краплинного зрошення і спеціальне листкове підживлення. При цьому перша група, призначена для краплинного зрошення, в основному і пропонується покупцям з різними назвами, але з разюче схожим складом. Потрібно відзначити, що група фертигаторів суттєво дешевша. Однак на це є серйозні причини.

Добрива для поливу не розроблялись з урахуванням особливостей позакореневих підживлень. І перша їх слабка сторона - це їх недостатня розчинність для застосування в малообємних оприскувачах. Для системи крапельного зрошення ймовірність засмічення частинками добрив вкрай низька, так як подача часто здійснюється із застосуванням фільтраційного обладнання. Але для оприскувачів засмічення форсунок вкрай негативно. Страждає не тільки ефективність добрива, а й інших компонентів бакової суміші, які, як правило, вносяться з ними. Якщо пропуски при внесенні гербіцидів добре видно візуально, то втрати від хвороб і шкідників ми відчуваємо при збиранні.

Після внесення фертигаторів, на листках часто залишається помітний сольовий наліт через невисокий їх розчинення. Згодом він легко здувається, не приносячи рослинам ніякої користі.

При розробці листового добрива Плантафол враховувалося забезпечення його високої розчинності. Воно сягає до 30-40 г в 100 мл води, що зводить до мінімуму ймовірність порушення роботи обприскувача. Лист після внесення Плантафол залишається чистим, так як основна частина його складу потрапляє в міжклітинні простори тканин листя.

Однак більш важливою відмінністю Плантафол від фертигаторів є наявність в складі добрива спеціального ПАР рослинного походження. Чому наявність адьюванта так важливо для листкового підживлення? Їх декілька. Почнемо з часу, який необхідний рослинам для засвоєння макро і мікроелементів через лист. З усього набору харчування тільки азот поглинається протягом доби. Решта ж вимагають для поглинання значно більше часу (наприклад, фосфор більше тижня). Адьюван дозволяє біогеннам добрива добре утримуватися на листку, знижуючи ймовірність змивання і вивітрювання. Елементи живлення добре покриваю поверхню листя або втягуються в міжкліткову поверхню. Принцип продовженої дії Плантафол побудований на властивостях реактивації. У нічний час, при випаданні роси, кластери Плантафол вбирають вологу і продовжують засвоюватися рослиною, забезпечуючи її харчуванням тривалий час. Тому коефіцієнт засвоєння біогенів з Плантафол в кілька разів вище, ніж фертигаторів.

Не менш важливою властивістю Плантафол, яке забезпечується його складом, є мінімальний ризик від сонячного та хімічних опіків. Сонячний опік поширене явище при використанні фертигаторів. Причина цього пов'язана з низькими змочуючими якостями фертигаторів. На листку краплі такого розчину утворюють лінзи, які фокусуючи сонячне проміння викликають термічні ушкодження. Хімічний опік притаманний для добрив з низькою хімічною чистотою і розчинність, агресивними для рослин кислотами, які використовуються для отримання хелатів або комплексонів. При температурах повітря, що наближаються до 30ºС, використання фертигаторів значно підвищує ризик опіків обох типів.

Плантафол, маючи високу хімічну чистоту, хелатну формулу ЕДТА і мінімальний кут поверхневого натягу краплі, позбавлений всіх перерахованих вище недоліків, забезпечуючи безпечну роботу добрива.

Плантафол за своїм складом включає макро і мікроелементи у збалансованій формулі, розрахованій на потреби культури в різні фази розвитку. Мікроелементи в Плантафол знаходяться в високодоступній формі ЕДТА. На відміну від багатьох компаній представлених на ринку, Валагро є найбільшим світовим виробником мікроелементів. Тим самим компанія забезпечує високий контроль якість і стабільний склад, тоді як заявлений вміст макро і мікроелементов в фертигаторів складно.

Уже цих перерахованих переваг Плантафола було б достатньо, щоб вибирати для листкового підживлення спеціальні добрива. Але його переваг значно більше. Взяти хоча б таку сторону як фотостабільність. У добривах для краплинного зрошення необхідність в цій властивість повністю відсутня, так як розчин подається в крапельну трубку не контактує з сонячним світлом. Для листових добрив це важливо, тому що потрапляючи на лист, біогени виявляються під дією ультрафіолетових і інфрачервоних променів. Не тривалий вплив цих променів може зробити недоступними більшу частину мікроелементів.

Склад Плантафола передбачає значно більшу стабільність, а значить і тривалість роботи в умовах яскравого сонця.

Так як в більшості випадків підгодівлі проводяться в період інтенсивних заходів щодо захисту від бур'янів, шкідників, хвороб, його використання добре сумісне з усіма зареєстрованими пестицидами. Плантафол не вступає з ними в конфлікт і не випадає в осад. Навпаки, завдяки наявному в складі ПАР і кислої реакції рН розчину, він істотно підвищує ефективність їх роботи, допомагаючи так само рослинам швидше долати хімічний стрес.

Плантафол має багатший склад по макро і мікроелементам. За деякими з них він вище в кілька разів.

Кожен з видів Плантафол відповідає на конкретні потреби культури.

Плантафол 30-10-10 Для конкретного посилення росту при вегетативному розвитку і формуванню плодів;

Плантафол 10-54-10 Високий вміст фосфору дозволяє активно розвивати кореневу систему, посилювати синтез АТФ, сприятливо проходити процесам цвітіння і формування зав'язі, стримувати переростання;

Плантафол 5-15-45 Високий вміст калію робить незамінним на етапах наливу, дозрівання і підвищення якості. Підвищує стійкість до хвороб, перепадів температур, виляганню;

Плантафол 0-25-50 При високій потребі до фосфору і калію і необхідності відсутності зростання в цей період;

Плантафол 20-20-20 Збалансована формула, яка універсальна для будь-якої фази розвитку;

П'ятирічна апробація Плантафолу у всіх природно-кліматичних зонах України показала його високу ефективність на всіх без винятку культурах.

За п'ятирічний період не було не однієї рекламації по опікам або грудкуваню, злежуваності добрива. Продукт поставляється в водонепроникній вакуумній упаковці зі зниженою вологістю компонентів, що виключає проблеми під час транспортування або тривалого зберігання.

Виробничі досліди, проведені на основних польових культурах показали, що при використанні цього добрива згідно рекомендованих термінів і норм, він забезпечує прибавку + 7-20% врожаю і більш високу якість. При набагато менших нормах внесення Плантафол завжди показував кращі на 5-10% результати, ніж більшість фертигаторів.

У більшості випадків Плантафол застосовується в нормі 1,5-2 кг / га, хоча в окремих випадках може застосовуватися в нормах 3-10 кг / га без шкоди рослинам.

Основними правилами роботи з Плантафол передбачено:

1. Не додавати його в матковий розчин до інших добрив і пестицидів, так як через високу концентрацію діючі речовини компонентів можуть випадати в осад

2. При приготуванні бакової суміші краще додавати його першим, що б він міг підкислити розчин і мати більше часу на розчинення (при працюючій мішалці).

3. Краще висипати Плантафол не в бак обприскувача, а на металеву сітку, покладену на горловину перед подачею води.

4. Ефективність добрива Плантафол підвищується при його застосуванні в бакових сумішах з Мегафол, Бороплюс, Брексілами, Молібіон.

5. Найкращим часом для проведеня підгодівлі є ранкові та вечірні години.

6. У разі дуже жорсткої води рекомендується для її поліпшення використовувати Контроль ДМП (регулятор кислотності).

7. При тривалому застосуванні Плантафол для змивання нальоту і промивання системи оприскувача використовуйте розчин соляної кислоти, яку можна придбати в побутових магазинах.