Залиште своє питання
УКРАЇНА, м. Черкаси

ВУЛ. СМІЛЯНСЬКА 163

+38 (050) 460-34-34

+38 (067) 474-34-34

Статті

Гумінова кислота: Чорний нектар від Богів.

Гумінова кислота, або, як її ще називають, «чорний нектар природи від Богів», має насичений темно-коричневим колір, ближче до чорного. Цей органічно заряджений біостимулятор, як виявилося, має властивості чинити сильний вплив на здоров'я людей, тварин, рослин і відображатися на навколишньому середовищі.

Оскільки тіло людини включає в себе безліч речовин, що містяться в землі, існує думка, що отримані з землі речовини є в якомусь роді «помічниками» здоров'я.

Гумінова кислоти використовувалася стародавніми культурами в якості народного засобу від різних хвороб. Вона, як відомо, здатна виводити вільні радикали, крім того, має властивості природного антиоксиданту. Гумати, що приймаються всередину, як вважають, підвищують захисну функцію організму, атакуючи негативні, пошкоджені або мертві клітини, зменшуючи або усуваючи таким чином інфекцію. Наприклад, гумінова кислота дозволяє запобігти розвитку інфекції на шкірі, яка постраждала від опіків.

Гумати руйнують інфекційні клітини, що вторгаються в організм, дозволяючи здоровим клітинам зайняти своє місце. Російські вчені спостерігали подібний процес при вивченні впливу гумінової кислоти на розвиток променевої хвороби у щурів.

Надходження гумінової кислоти в організм разом з їжею, наприклад, через натуральні продукти або чисту воду, істотно знижує проникнення пестицидів і важких металів. Такий підхід дозволяє скоротити виробництво токсинів в організмі, а також знизити ризик виникнення раку. Є думка, що гумінова кислота - антиканцерогенна. Гумінові кислоти також часто використовуються у ветеринарії, тобто речовини, одержувані з торфу, дозволяють запобігти передачі ящура у свиней.

До того, як масштабні виробничі методи сільського господарства вичерпали багаті ресурси нашого ґрунту, земля була багата гуміновою кислотою. Рослини і тварини, які мешкали поблизу землі, харчувалися збалансованою дієтою, що включає в себе гумати. На жаль, зараз ґрунт не здатна дати таку кількість поживних речовин навколишнього світу. Тварини і рослини залишилися без елементів, що дають величезну користь організму.

Гумінову кислоту можна отримати з компосту, органічного добрива або торфу, однак ефективність такого продукту по кількість корисних речовин поступається тій, що була отримана з Леонардіта. Гумінова кислота, так звана «черна» в гідропонних формулюваннях, є багатим матеріалом, отриманим з природно окислених і ретельно відібраних джерел Леонардіта.

Леонардіт - природний сланець вуглеводню, сформований в землі більше ніж мільйони років хімічними і біологічними розкладанням доісторичних рослин і тварин. Він містить високу концентрацію гумінових кислот завдяки високій активності мікробив. Органічна концентрація в різних шарах різна. Пласти вищої якості в світі знайдені в Південній Америці.

Лужне середовище, привнесена в ґрунт зі сільським господарством, практично винищила гумінову кислоту. Тому природний окислювальний захист, який рослини могли отримувати прямо з ґрунту, тепер недоступний.

Гумінові кислоти допомагають поліпшити вологоємкість і структуру ґрунту і допомогти підтримати її стабільність. Гумінові кислоти формують солі з неорганічних корисних копалин в формі, яка може бути легко засвоєна рослинами.

Гумінові кислоти дають рослині енергію протистояти хворобам, а також збільшення сили кореня і якості зростання зернових культур. За рахунок кислот підвищується прохідність ґрунту, збільшується здатність утримувати вологу і зменшується випаровування, розвиваються корисні колонії мікробів біля кореня. Створення активних мікробів поруч з коренем дозволяє рослині швидше засвоювати живильні речовини з ґрунту.

У гідропоніці використання гумінових кислот дозволяє домогтися того ж ефекту, що і у випадку з ґрунтом. Крім того, оскільки гідропоніка використовує в своїх цілях «мікро» - навколишнє середовище, то в порівнянні з ґрунтом цей варіант економніше.

 Додавання «чорної» кислоти в резервуар з живильною рідиною на гідропонних фермах збільшить ефективність поживних речовин, роблячи корисні інгредієнти всіх категорій більш доступними для коренів. Крім того, є можливість накопичення і збереження корисних речовин в середовищі, для того, щоб коріння могли ними скористатися в міру необхідності.

Вплив на екологію може завдати непоправної шкоди рослинам: зупинка чи уповільнення зростання, цвітіння або навіть смерть. Молекули вільних радикалів виникають через згубних умов, таких як висока температура або вологість, температурні коливання, великий вміст пестицидів або дефіцит поживних речовин, токсичність. Біостимулююча діяльність гумінових кислот чинить опір шкідливим факторам, і, залишаючись в клітинах рослини, створює тривалий захист.

Одне з органічних сполук в гуміновій кислоті - вуглець, який створює в рослинах цукор. Цукор особливо важливий під час цвітіння, оскільки результативність врожаю фруктів, наприклад, прямо залежить від кількості цукру в рослині. Додавання гумінової кислоти в живильний розчин дозволить поліпшити колір, аромат і смак врожаю.

Швидкість проростання насіння вище, якщо в живильному розчині міститься «чорна» кислота. Крім швидкості росту, біостимулятор підвищує відсоток проростання насіння.

Дослідження показали, що кислота здатна регулювати pH фактор, приводячи його в нейтральне положення, роблячи поживні речовини більш доступними. Ці методи дозволяють отримати здоровий продукт, стійкий до атак шкідників.

«Чорна» гумінова кислота - екологічно безпечний біостимулятор, який може використовуватися протягом усього циклу зростання. Додавання гумінової кислоти до високоякісного живильного розчину призведе до виробництва врожаю вищої якості, незалежно від типу: ґрунт або гідропонних культивування. Зернові культури будуть у свою чергу споживатися тваринами і людьми, що дозволяє поліпшити якість дієти всього харчового ланцюга.