Залиште своє питання
УКРАЇНА, м. Черкаси

ВУЛ. СМІЛЯНСЬКА 163

+38 (050) 460-34-34

+38 (067) 474-34-34

Статті

Clearfield Plus Виробнича система

Інноваційна система для захисту соняшнику Clearfield добре відомого у всьому світі виробника засобів захисту рослин, компанії BASF, майже відразу після появи її на ринку у 2003 році набула широкої популярності серед агропідприємців у всьому світі. Причини такого розвитку подій доволі прості: висока ефективність, оптимальний контроль забур’яненості та можливість знизити виробничі витрати при вирощуванні соняшника.

Та на досягнутому компанія BASF не зупинилася і протягом понад десятиліття активно працювала над вдосконаленням виробничої системи. У результаті змогла запропонувати нову покращену систему Clearfield Plus, яку в Україні аграрній спільноті 29 листопада презентували спеціально запрошені закордонні та місцеві спеціалісти компанії.

«Я особисто займаюся науковими дослідженнями і розробками гербіцидів для стійких культур ще з 1989 року, а в компанії BASF з 2005 року. І для мене великою честю було зробити свій внесок у створення Clearfield Plus. Завдяки міжнародній експертизі і наполегливій роботі нам з колегами вдалося суттєво вдосконалити гербіциди і винайти нові ультрасучасні гібриди соняшнику», – додає Бріджит Вестон, керівник проекту з розвитку гербіцидів для стійких культур, BASF глобальні дослідження.

Clearfield та Clearfield Plus: у чому ж різниця?

Обидві виробничі системи включають гербіциди та толерантні високоврожайні гібриди соняшника, які виведені без допомоги генної інженерії (тобто не є ГМО-продуктами). У новій системі Clearfield Plus використовуються інноваційні гербіциди Євро-Лайтнінг Плюс і Пульсар Плюс, що мають унікальну формуляцію та покращену ефективність проти бур'янів.
 
Євро-Лайтнінг Плюс є водорозчинним концентратом, який містить дві діючі речовини:імазамокс (16,5 г/л) та імазапір (7,5 г/л). Також до його складу входить декілька допоміжних речовин, що забезпечують надійне утримання препарату на рослинах, швидке проникнення у тканини культур. При розробці Євро-Лайтнінг Плюс удосконалили формуляцію, щоб зберегти максимальну ефективність препарату і при цьому зменшити пестицидне навантаження на гектар.

Головними перевагами нового препарату є:

 • Менше пестицидне навантаження на ґрунт
 • Гнучкість у виборі норми застосування гербіциду залежно від регіональних особливостей
 • Гнучкість у виборі часу застосування гербіциду, кращий контроль бур’янів при нерівномірних сходах
 • Покращена толерантність гібридів Clearfield Plus до гербіциду Євро-Лайтнінг Плюс
 • Знищує вовчок, злакові і дводольні бур’яни, в т.ч. найбільш проблемні (осот, амброзія, нетреба звичайна)
 • Діє через листя та довготривало через ґрунт
 • Можливе використання в системах мінімального та нульового обробітку ґрунту

Виробник попереджає, що застосовувати новий гербіцид Євро-Лайтнінг Плюс слід лише на посівах гібридів технології Clearfield Plus:

 • Maisadour semences: Maс 92 CП, МАС 86ІР
 • Euralis: ЕС Генезіс, ЕС Яніс
 • LG: ЛГ 5631 КЛ, ЛГ 5671 КЛП, ЛГ 5555 КЛП
 • Dow Seeds: 8Х288КПДМ, 8Н358КПДМ
 • Saaten union: Параізо 1000 КЛ Плюс, Луція КЛ Плюс
 • NS seme: НС Х 4914, НС Х 4916, НС Х 4918, НС Х 4919

Гнучкі норми витрати препарату Євро-Лайтнінг Плюс системи Clearfield Plus (від 1,6 до 2,5 л) дозволяють ефективно оптимізувати виробничі витрати і при цьому забезпечувати надійний контроль широкого спектру однодольних і дводольних бур’янів. Як слід добирати конкретну норму витрати препарату?

«Для полів, на яких переважають легко контрольовані бур’яни, ми рекомендуємо норму витрати 1,6-2 л/га. На полях з важко контрольованими бур’янами потрібно збільшувати норму внесення до 2-2,5 л/га. Причому 2,5 л/га — це максимальна норма внесення, яку слід застосовувати тоді, коли сільгоспвиробник прагне досягти максимального контролю найбільш стійких бур’янів», — говорить технічний менеджер з розвитку продуктів на ріпаку та соняшнику компанії BASF Олена Міхєєва.

Удосконалений гербіцид Пульсар Плюс містить 26 г/л імазамоксу. Завдяки покращеній формуляції продукт залишається на листковій поверхні бур'янів, забезпечуючи надійний контроль широкого спектру як злакових, так і дводольних бур'янів.  

«Пульсар Плюс  оптимально підходить для зон нестійкого зволоження, оскільки він має лише одну діючу речовину — імазамокс. Норми витрати для цього препарату складають 1,2-2 л/га, застосовувати його слід у фазі  2-8 листків культури. Якщо говорити про вибір, який саме препарат застосовувати — Євро-Лайтнінг Плюс чи Пульсар Плюс, то тут краще орієнтуватися на погодні умови, а також на рівень засміченості полів. Для важко контрольованих бур’янів та вовчка кращим вибором є Євро-Лайтнінг Плюс, оскільки він має дві діючі речовини і подовжену захисну дію», — зазначає Олена Міхєєва.

Система Clearfield Plus ефективно вирішує поставлені перед нею завдання: контроль основних видів бур'янів у посівах соняшнику, у тому числі таких проблемних як амброзія, нетреба, берізка, та зменшення виробничих витрат на додаткові обробки полів.

Основні переваги нової системи Clearfield Plus

Головними перевагами гербіцидів нової системи Clearfield Plus є:   

 • Бездоганний контроль бур’янів: широкий спектр злакових та дводольних, у тому числі важко викорінювані та вовчок
 • Засміченість вдається усунути до самого періоду збирання культури        
 • Гнучкі норми витрат, які можна визначати в залежності від стану полів та задач, що стоять перед аграріями      
 • Висока врожайність та олійність гібридів соняшника

Рекомендації виробника щодо застосування

Безперечно, кожна, навіть найбільш досконала система захисту рослин, потребує вміння правильно з нею працювати. Ось які рекомендації дають представники BASF:

 • Обов’язково дотримуватись сівозмін      
 • Застосовувати гербіциди різного способу дії. Не використовувати лише гербіциди ALS-інгібітори, куди відносяться також сульфонілсечовини. У цьому зацікавлений і виробник, і аграрій, адже постійне застосування препаратів однакового способу дії призводить до появи резистентних видів бур’янів
 • Приділяти увагу контролю падалиці соняшника       
 • Дотримуватися зареєстрованих норм витрат препаратів
 • Для культури попередника не застосовувати гербіциди-інгібітори ALS, стійкі до розкладання у ґрунті. Це дозволить уникнути негативного впливу на стійкість соняшника Clearfield Plus до таких препаратів

Перша культура, що рекомендована до посіву після соняшника Clearfield Plus — жито або озима пшениця. Навесні вже можна сіяти сою та інші зернобобові культури, сорго, ярі ячмінь та пшеницю, а також кукурудзу. Потрібно пам’ятати, що для посіву кукурудзи та ярого ячменю потрібні певні умови: рН ґрунту не менше 6,2 та загальна кількість опадів не менше 200 мм. Уже через два роки можна сіяти взагалі будь-які культури, навіть ті, що мають підвищену чутливість до наявності у ґрунті гербіцидів-інгібіторів ALS.

Крім того, представники BASF нагадують, що потрібно також приділяти увагу дотриманню принципів сталого ведення господарювання: захищати водні ресурси та навколишнє середовище, використовувати індивідуальні засоби захисту агронома при роботі з агрохімікатами, намагатися зменшувати пестицидне навантаження на ґрунт та застосовувати зареєстровані норми продуктів.

За матеріалами сайту superagronom.com