Залиште своє питання
УКРАЇНА, м. Черкаси

ВУЛ. СМІЛЯНСЬКА 163

+38 (050) 460-34-34

+38 (067) 474-34-34

Статті

Боротьба з мухами

Із приходом тепла – приходять турботи про літаючих комах, а саме про мух. Вони набули поширення у всіх  сферах людської діяльності, дошкуляють у побуті, виробництві та тваринництві. Вони є переносниками багатьох інфекційних захворювань, так як все її тіло покрите короткими волосками, навколо язика липкий слиз, тому до них легко липне бруд з різними бактеріями. Самки мух відкладають по 50-120 яєць за раз, тому відслідкувати чисельність комах тяжко, проживають перші дні життя у стадії личинки у органіці, найчастіше у фекаліях. Є збудниками багатьох кишкових захворювань та інвазій.

Найбільшого поширення в українській місцевості набули:

1)      Musca Domestica – синантропний вид, що проживає більшу частину свого життя у жилих будинках. Перезимовує у вигляді імаго або личинки, термін життя дорослої особини до 1,5 місяців.

2)      Fannia canicularis – мала домашня муха, життєдіяльність така ж як у  Musca Domestica, але вона має менші розміри тіла.

3)      Сalliphora spp  – рід мух, до якого відноситься велика кількість синантропних видів. Відносяться до м’ясних видів, полюбляють як туші тварин, так і селяться на ранах людей. Починають з’являтися з червня місяця.

4)      Lucilia spp  -  синантропний вид мух, зеленого кольору, вони живуть поблизу тваринних ферм, ведуть свою життєдіяльність на м’ясних рештках.

5)      Drosophila spp – рід мух , що налічує 1500 видів. Плодові мушки. Живляться соком та гниючими рослинними рештками. Живуть переважно на природі, в садах.

Із цими комахами легко справляється препарат виробництва Bayer – Квік-Байт спрей. Це інсектицидний препарат, ефективна приманка для різних видів мух, що застосовується у побуті, виробництві та тваринництві. Він діє лише на дорослих особин, з личинками не справиться. Має виключно контактну дію, тому є безпечним для людей, які знаходяться у приміщенні обробленому  препаратом.

Механізм дії приманки

квік-байт

У тваринництві препарат зачасту використовують, але потрібно обробляти поверхні на відстані, де тварини дістати його не можуть. Обробляють місця перебування мух (не менше 30% поверхонь)  – стіни, стелі, віконні рами, підвіконники, двері, опори, верхні частини загородок, труби, плафони світильників.

Схеми обробки всередині приміщень для утримання тварин:

На фермах з виробництва молока та м'яса

молоко

На птахофермах з виробництва яєць та м'яса

птахоферма

На свинофермах з виробництва м'яса

Застосування

Дієво працює з препаратом Байцидал, що діє проти личинок.

Препаративна форма – гранули, що добре розчинні у воді, тому має довготривалий термін придатності і зручний у зберіганні.  Діюча речовина – імідаклоприд 10%.

Для будь-якого препарату для боротьби із комахами вижливо мати ефективну приманку для них. Така у Квік-байт спрей є, це Muscalur – статевий атрактант мух та смакову добавку - сирний ароматизатор LEJ 179. Приматка направлена виключно на знищення мух, якщо її будуть споживати нецільові об’єкти, то буде відчутним гіркий присмак – Bitrex.

Забезпечує довготривалий захист до 6-8 тижнів, 2-3 обробок достатньо для захисту від мух продовж сезону. Кількість обробок обирають відповідно до рівня заселення приміщення.

Застосовують препарат або обприскуванням поверхонь, або нанесенням мазків на поверхню картонних смужок.

Норми застосування:

Спосіб застосування

Норма витрат препарату, кг*

Норма витрат робочого розчину, л

Площа, що підлягає обробці, м2

*Обприскування

0,25

2,0

100

**Нанесення пензлем

0,25

0,2

100

*-  Застосовують ранцевий оприскувач (з наконечником) під низьким тиском (близько 1 бар, щоб уникнути знову розпилення дрібних крапель).

**- Застосовують чистий пензель безпосередньо на поверхні або поліетиленові, картонні смуги (розміром ± 50 мм х ± 200 мм), які вивішують в місцях скупчення мух.

Розвиваються мухи з личинок, що живуть в органічних рештках, зазвичай у підстилках, стічних ямах, свалках та інше. Препарати, які використовуються для імаго, не підходять для їх попередніх форм. Личинка, на відміну від дорослої особини добре захищена від зовнішніх подразників хітиновою оболонкою, що є проблемою для багатьох препаратів проти мух.

Із проблемою чисельності личинок легко справляється препарат фірми Bayer – Байцидал WP25. Діюча речовина -  трифлумурон, 25%, ларвініцид, регулятор росту, що застосовується для чисельності  личинок комах, а саме він інгібує синтез хітину личинок, що призводить до неминучої її гибелі.  Формуляція забезпечує залишкову дію протягом 2 – 4 тижнів, незважаючи на агресивність середовища (гній, органічні відходи виробництва).  Він дозволяє контролювати чисельність мух та жука-чорнотілку (в птахівництві).

Заспосовують в місцях відкладання яєць шкідниками навколо приміщення вздовж стін та місцях недоступних для механічного прибирання продуктів життєдіяльності тварин.

Застосовують у формі водної суспензії, обприскуванням резервуарів розвитку личинок комах-шкідника.

Способи застосування препарату Байцидал:

Спосіб застосування

Норма витрат препарату, кг*

Норма витрат робочого розчину, л

Площа, що підлягає обробці, м2

Ранцевий оприскувач

0,2

8 - 10

100

Механізований оприскувач

2

0,2 – 0,3

1000

Лійка

0,02

10

10

Сільськогосподарські установки на автомашинах і тракторах

2

200-300

100

*-  Застосовують ранцевий оприскувач (з наконечником) під низьким тиском (близько 1 бар, щоб уникнути знову розпилення дрібних крапель).

У необхідності проводять додатковий обробіток (з інтервалом не менше 14 днів).